News

2020 Annual Meeting Prize Winners

Posted on | Back to Posts

Thank you to everyone who participated in BBNC’s Virtual 2020 Annual Meeting of Shareholders!

BBNC shareholders who submitted their completed proxy by September 9 were eligible for the early bird prizes, shareholders who voted their proxy online by September 30 were eligible for the online voting prizes, and shareholders who submitted their proxy by September 30 were eligible for annual meeting prizes. Shareholders who watched or listened to the annual meeting webcast were eligible for webcast viewing prizes and shareholders who purchased raffle tickets from the BBNC Education Foundation were eligible for the raffle prizes.

EARLY BIRD PRIZE WINNERS:
Koren K. Echuck
, Manokotak, AK
Norine Antone, Togiak, AK
Marie D. Nickolai, Anchorage, AK
Evan McCarr, Koliganek, AK
Kyle D. A. Kasak, Togiak, AK
Gregory S. Harris II, Nankek, AK
Andrew N. Lind, Port Heiden, AK
Andrew Stephanoff Jr., Big Lake, AK
Kristina R. Thiele, Dillingham, AK
Chasity R. Anelon, Iliamna, AK
Eileen M. James, Lindon, UT
Gregory M. Norris, Hoonah, AK
Elia Akelkok Jr., Dillingham, AK

ONLINE VOTING PRIZE WINNERS:
Ronald B. Leask
, Bozrah, CT
Christian Q. Lind, Anchorage, AK
Daniel B. Fritze, Anchorage, AK
Eric L. Shade, Dillingham, AK
William C. Williams, Dillingham, AK
Shirley Kelly, Anchorage, AK
Neenah S. Tromley, Yuma, AZ
Courtenay E. Gomez, Dillingham, AK
Margo M. A. Ramirez, Dillingham, AK
Ericka D. Patterson, Harvest, AL
Jayson L. Giles, Wasilla, AK
Gayle S. Andrew, Manokotak, AK
Janet Phillips, Naknek, AK

ANNUAL MEETING PRIZES:
Cooper D. Alakayak
, Anchorage, AK
Kristopher W. Andre’-Sam, Anchorage, AK
Tyson W. Chunak, Dillingham, AK
Lucas J. Andrews, Togiak, AK
Matthew D. Anelon, Newhalen, AK
Peter A. Rychnovsky, Iliamna, AK
Peyton G. Ayojiak, Manokotak, AK
Aaron J. Aspelund, Buckley, WA
Gwendolyn J. Wilson, Dillingham, AK
Francisco G. Ramos, Anchorage, AK
Lisa M. Tomlinson, Eagle River, AK
Katrina N. M. MacLeod, Dillingham, AK
Philip Christopher Jr., New Stuyahok, AK

WEBCAST VIEWER PRIZES:
Joshua A. Norbert
, Koliganek, AK
Ericka D. Patterson, Harvest, AL
Agnes P. Gamechuk, Twin Hills, AK
Jeannie M. Lind, Anchorage, AK
Laura L. Lemons, Wasilla, AK
Rochelle D. Wonhola, Dillingham, AK
Rachael G. Norbert, Koliganek, AK
Starr L. Flavin, Palmer, AK
Mary H. Carty, Dillingham, AK
Brenda A. Norbert, Koliganek, AK
Lake S. C. Bennett, Philomath, OR
William T. Chythlook, Gig Harbor, WA
Jessica D. Kasayulie, Dillingham, AK

BBNC EDUCATION FOUNDATION FUNDRAISER RAFFLE WINNERS:
Carrie A. Paton, Anchorage, AK
Peter Andrew Jr., Dillingham, AK
Diane Armstrong, Iliamna, AK
Teresa E. Rickteroff, Nondalton, AK
Mike Davis, Dillingham, AK